Rekord w pływaniu. Przepłynął 151 kilometrów w oceanie!

Pływackie rekordy można bić nie tylko na basenach, ale także w morzach i oceanach. Tak uczynił jeden pływak z Republiki Południowej Afryki, który pokonał 151 km w ponad 56 godzin.

Pływanie - rekord

O pływaku z RPA mówi teraz cały świat, bo jest to nie lada wyczyn. Cameron Bellamy, bo tak nazywa się 37-letni rekordzista ustanowił rekord pokonania wpław najdłuższego dystansu w oceanie. Pływak z RPA wyruszył z St. Peters Bay na Barbadosie w sobotę po ósmej rano, a do Saint Lucia dopłynął przed godziną siedemnastą w niedzielę. Robił sobie półgodzinne przerwy na uzupełnienie płynów, a co godzinę spożywał posiłek. W sumie pokonanie dystansu 151,7 km zajęło mu 56 godzin i 36 minut.

Lepszy o pływaczki z Australii

Tym samym Cameron Bellamy pobił rekord należący do australijskiej pływaczki Chloe McCardel, która w oceanie przepłynęła 124,4 km. 34-latka jest znaną maratonką pływacką. Pochodząca z Melbourne McGardel pokonała m.in. kilkadziesiąt razy Kanał La Manche. Wspomniany 124-kilometrowy rekord miał miejsce w 2014 roku, także na Wyspach Bahama.

Nie pierwszy rekord pływaka z RPA

Wracając do Camerona Bellamy’ego, to gdy ukończył bicie rekordu na plaży powitał go premier Saint Lucii Alle Chastanet. Tamtejsze media poinformowały, że sportowiec od razu trafił pod opiekę lekarzy, gdzie musiał przejść obowiązkowe badania, ale  wszystko było w porządku. Okazuje się, że to nie pierwszy ekstremalny wyczyn pływaka z RPA. 37-latek ma już za sobą także pokonanie wpław Kanału La Manche. Bellamy swego czasu przepłynął łódką Ocean Indyjski. Miał też w planach przepłyniecie dystansu z Kuby na Florydę, ale amerykańskie władze nie chciały zgodzić się na rej łodzi, która go miała ubezpieczać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *