Pięć medali Polaków. Udane Mistrzostwa Europy w pływaniu

Fot. Shutterstock

2019 rok obfituje w ważne imprezy pływackie. Najpierw polscy pływacy uczestniczyli w mistrzostwach Polski, później miały miejsce mistrzostwa świata, a na początku grudnia 2019 odbyły się pływackie mistrzostw Europy. W odróżnieniu od MŚ tym razem Polakom udało się zdobyć kilka medali.

Żeńska sztafeta z medalem mistrzostw Europy

Polska reprezentacja zdobyła łącznie pięć medali, ale ten ostatni smakował najlepiej. Dlaczego? Bo był miłą niespodzianką. Kobieca sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym zdobyła złoto na krótkim basenie. Skład medalistek przedstawiał się następująco: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz oraz Katarzyna Wasick. Co ciekawe w eliminacjach Polki były czwarte, ale w finale poszło im zdecydowanie lepiej. Świetną zmianę dała zwłaszcza Wasick, która zaczynała jako trzecia na swojej zmianie, ale uzyskała imponujący czas 23.26 s, dzięki czemu Polki na mecie wyprzedziły o 0.07 s Włoszki, a o 0.11 s Rosjanki.

Drugie podium Alicji Tchórz

Dla Alicji Tchórz był to drugi medal na imprezie rangi mistrzowskiej w Glasgow. Wcześniej polska pływaczka na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal. Tchórz finiszowała na trzecim miejscu, tylko za Toussaint i Beryl Gastaldello. 27-latnia Polka uzyskała czas 26.16 (drugi najlepszy wynik w jej karierze).

Polacy razy trzy

Radość polskim kibicom pływania sprawili także mężczyźni. Złoty medal na 200 m stylem grzbietowym zdobył Radosław Kawęcki. Z kolei drugie miejsce osiągnęła polska sztafeta 4×50 m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski i Jakub Kraska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *