Mistrzostwa Świata w pływaniu 2019. 22 pływaków z Polski

W lipcu 2019 roku ruszyły pływackie mistrzostwa świata. W Korei Południowej o medale walczyło aż 22 sportowców z Polski.

Pływanie - Mistrzostwa Świata 2019

Mistrzostwa Świata w pływaniu, to obok Letnich Igrzysk Olimpijskich, najważniejsze imprezy w tej dyscyplinie sportowej. To wtedy bite są rekordy świata i to wtedy pływacy zdobywają największą sławę. W 2019 roku najistotniejszą imprezą pływacką były letnie Mistrzostwa Świata w pływaniu. Odbyły się one w dniach 12-28 lipca w Gwangju w Korei Południowej. Polscy zawodnicy nie wrócili jednak z Azji w zbyt dobrych humorach.

Pierwszy raz bez medalu na mistrzostwach w pływaniu

To, że polscy pływacy zaczynają odstawać światowej czołówce było widać i czuć od pewnego czasu. Lipcowe mistrzostwa tylko to potwierdziły. W Korei Południowej reprezentanci Polski po raz pierwszy od 21 lat nie zdobyli ani jednego medalu na zawodach pływackich tej rangi. Wcześniej taki sam przypadek miał miejsce jeszcze w XX wieku, gdy Polacy nie zdobyli ani jednego medalu w australijskim Perth w 1998 roku.

Tylko dwóch pływaków w finale

Obraz nędzy i rozpaczy, bo tak niestety można określić występ biało-czerwonych w Gwangju dopełnia fakt, że tylko dwóch reprezentantów Polski awansowało do finałowych wyścigów na pływalni. Radosław Kawęcki zajął czwarte miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, a Paweł Juraszek był siódmy na dystansie 50 metrów kraulem. Poza tym, żaden z Polaków nie był nawet w stanie poprawić rekordu kraju. Nie ma się co czarować, to bardzo zły prognostyk przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Szanse na jakikolwiek krążek polskich pływaków są minimalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *