Bardzo udane mistrzostwa Polski

Najlepsi polscy pływacy i pływaczki podczas zawodów w Olsztynie zagwarantowali sobie udział w mistrzostwach świata w Korei Południowej. 11 indywidualnych kwalifikacji już przyznanych.

Wyniki Mistrzostw Polski w pływaniu

W połowie maja w pływalni WCRS Aquasfera Galeria Warmińska OSiR w Olsztynie odbyły się najważniejsze krajowe zawody pływackie, czyli mistrzostwa Polski. Były one także istotne z punktu widzenia udziału polskich sportowców w Mistrzostwach Świata, które z kolei mogą być przepustką na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Pięć dni, jedenaście kwalifikacji

Mistrzostwa Polski w pływaniu zakończyły się z godnie z oczekiwaniami, czyli Ci, na których polscy fani pływania mogą najbardziej liczyć, nie zawiedli i zdobyli przepustki do koreańskiego Gwangju. Podczas pięciu dni rywalizacji na pływalni w Olsztynie reprezentanci Polski zdobyli łącznie 11 kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w pływaniu.

Czołowi pływacy zrobili swoje

Do grona „pewniaków” można zaliczyć Radosława Kawęckiego, Wojciecha Wojdaka, Pawła Juraszka czy Katarzynę Wasick. Wszyscy wymienieni pływacy bez żadnych problemów wypełnili kryteria narzucone przez Polski Związek Pływacki. Kibice cieszą się zwłaszcza z powracającego do formy Wojdaka. 23-letni pływak zmagał się z problemami zdrowotnymi, a w trakcie mistrzostw Polski w pływaniu wypełnił indywidualne minima w dwóch konkurencjach – na 400 i 1500 m stylem dowolnym. Oprócz Wojdaka i Kawęckiego, minimum na 200 m stylem grzbietowym niespodziewanie wypełniła 17-letnia Zuzanna Herasimowicz. Żaden inny klub nie ma aż tylu przedstawicieli w kadrze z indywidualnymi kwalifikacjami na MŚ, co AZS AWF Warszawa.

Spore osiągnięcia polskich pływaczek

Bardzo udany występ w Olsztynie zaliczyła Katarzyna Wasick Mieszkająca i trenują na co dzień w Stanach Zjednocoznych pływaczka pobiła trzy z czterech rekordów kraju. Dwa poprawiła sama (na 50 i 100 m stylem dowolnym), a trzeci wraz z koleżankami w sztafecie 4×100 m kraulem. Co ciekawe Wasick reprezentuje z kolei barwy klubu AZS AWF Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *