Mistrz olimpijski w pływaniu walczy z koronawirusem!

Cameron van der Burgh zakażony koronawirusem! Były mistrz olimpijski i mistrz świata w pływaniu jest pierwszym tak znanym pływakiem, którego dopadła także epidemia.

Pływak sam poinformował o koronawirusie

Tysiące ludzi na całym świecie jest zarażonych koronawirusem. Wirus nie omija znanych postaci świata sportu. Choroba dotknęła już piłkarzy, koszykarzy, także i pływaków. Pierwszą osobą jest Cameron van der Burgh, który za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że od kilkunastu dni walczy z koronawirusem.

Najgorszy jest kaszel

Zawodnik z Republiki Południowej Afryki w 2018 roku zakończył zawodową karierę, ale wciąż pozostawał w świetnej kondycji. Jako pływak prowadził zdrowy tryb życia, był wysportowany i omijały go wszelkie choroby. Dlatego teraz van der Burgh zaapelował do wszystkich ludzi na świecie, aby na siebie uważali. Sam opisał swoje objawy. „To zdecydowanie najgorszy wirus jakikolwiek miałem, a przecież jestem zdrową osobą, z silnymi płucami (nie palę, uprawiam sport), prowadzącą zdrowy tryb życia i młodą. Chociaż te najgorsze symptomy (wysoka gorączka) już złagodniały, to wciąż odczuwam zmęczenie i mam kaszel, którego nie jestem w stanie opanować. Jakikolwiek wysiłek fizyczny, jak np. spacer, sprawia, że jestem wykończony przez kilka godzin. Proszę, uważajcie na siebie. Zdrowie jest najważniejsze. Koronawirus to nie żart!” – cytują pływaka zagraniczne media.

Wiele medali sportowca z RPA

Van der Burgh niedawno był zaliczany do światowej elity pływackiej. Pobił on rekordy świata w pływaniu na dystansach 50m i 100m. W 2018 roku zdobył dwa złote medale na krótkim basenie, właśnie na wspomnianych wyżej dystansach. Życiowym sukcesem był złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. Reprezentant RPA dołożył także srebrny medal podczas IO 2016 w Rio de Janeiro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *